Miért nem Wordpress Drupal vagy Joomla rendszerrel dolgozom

Sok honlapkészítő cég ajánlja meggondolatlanul ezeket az ingyenes, nyílt forráskódú tartalomkezelő (CMS) rendszereket. A szakmában dolgozó profik szerint több a hátránya mint az előnye ezeknek a rendszereknek. Az alábbiakban felsorolom ezeket.
Nem biztonságosEgy ismert ingyenes tartalomkezelő rendszert könnyebb feltörni mint egy egyedi rendszert. Ha nem frissítjük az újabb verzióra akkor honlapunk sebezhetővé válik. Többen az adminisztrácíós felületnél ugyanazt a felhasználó nevet, jelszó párost használják. Ez is egy hatalmas probléma, de ezen kívül is megvannak a hackerek trükkjei hogyan lehet feltörni viszonylag könnyedén ezeket a rendszereket.Sajnos ha már feltörtek egy weblapot akkor a honlapkészítő céget hibáztatják érte. Illetve a hackereket semmilyen következmény nem sújtja jelen állás szerint.
Körülményes a megfelelő kulcsszavakra optimalizálniHa nagyon értünk az adott ingyenes rendszerhez akkor megvannak a módszerek hogyan lehet a keresőkben jó helyezést elérni a kívánt kifejezésekre. Viszont ha még kezdők vagyunk a témában akkor ne csodálkozzunk ha a fő kulcsszó amivel oldalunkra érkeznek a rendszer neve lesz például, mivel alpjáraton így vannak beállítva.
Lassú a rendszerMivel komplett rendszert kapunk ami mindenféle programozói tudás nélkül is használható, kompromisszumként tele van felesleges kódokkal és kiegészítőkkel amiket többnyire nem is fogunk használni. Ez által be lassulhat a honlap betöltődése akár több másodpercre amivel nem csak látogatót veszíthetünk, de a Google sem szereti és esetleg hátrébb sorolhatja a keresési találatok között.
Összegzés képpenA fentebb írtak miatt én csak egyedileg programozott, felesleges kódoktól mentes rendszerekben gondolkodom amiben csak pont annyi kód van amennyi kell. Semmivel sem több. Sokkal jobban lehet kulcsszavakra optimalizálni és az ügyfelek igényét kielégíteni hosszabb távon. Ezeken felül biztonságos mert nem ismerik az adott rendszert a rosszindulatú felhasználók.